Heureka.sk - nákupný radca


Poradňa MP3 a MP4 prehrávače

Ako vybrať MP3 prehrávač?

MP3 prehrávač je prístroj, ktorý umožňuje nie len prehrávať hudbu vo formáte MP3, ale dokáže prehrať aj video a fotografie. Ďalej umožňuje počúvať rádio a nahrávať zvuk pomocou diktafónu. Existuje veľa druhov MP3 prehrávačov. Pri výbere zvážte, ktorý MP3 prehrávač je pre vás ten najvhodnejší.
 
Pri výbere toho správneho MP3 prehrávača je dobré položiť si dve základné otázky.
 
  • Kedy a k akému účelu ho budem používať?
  • Koľko chcem do prehrávača investovať?
 
Odpovede na tieto základné otázky Vám naznačia, akým smerom sa pri výbere prehrávača vybrať. Existuje nepreberné množstvo prehrávačov. Malé, veľké, s rádiom či bez neho, s podporou videosúborov atď. Ďalej existujú prehrávače s vstavanou flash pamäťou alebo aj s HDD (harddiskom). Ako si teda vybrať? Nezúfajte, tento článok Vám poradí.
 

MP3 prehrávač - najlepší priateľ človeka

Pre mnoho ľudí je MP3 prehrávač ako priateľ. Ľudia ho používajú denne a to pri rôznych činnostiach. Z tohto dôvodu je potreba zvážiť, kedy budeme prehrávač používať. Podľa odpovede by sa použitie MP3 prehrávačov dalo rozdeliť do troch skupín.
 
  • Pri odpočinku
  • Na cestách
  • Pri športe
Do každej skupiny by sme mohli zaradiť iné MP3 prehrávače. Rozhodne pri odpočinku vyžijete širokú podporu rôznych formátov, veľký displej a z toho plynúce väčšie rozmery pristroja. Pri cestách do práce alebo do školy tiež využijete multiformátovanie prístroja, ale tu je už lepšie vyberať z menších rozmerov. Kto by sa ťahal s ťažkými prístrojmi na krku alebo vo vrecku.
 
Pri športe nevyužijete možnosť prehrávania videa ani prezerania fotografií a najlepšou voľbou budú rozmerovo menšie prístroje z kvalitných a odolných materiálov (ako prevencia proti pádu či nárazu).
 

Typ napájania

MP3 prehrávače pracujú na elektrickú energiu. A to pomocou batérie alebo akumulátoru. Jedinou veľkou výhodou batérie, keď sa Vám vybije, je možnosť výmeny za novú. Akumulátor má zase dlhšiu životnosť a je výkonnejší. 
 

Display a iné vychytávky

V dnešnej dobe sú najpoužívanejšie OLED displeje a LCD panely. OLED displeje nie sú veľmi moderné, ale pokiaľ nechcete sledovať video alebo fotografie, je zbytočné vybíjať prístroj LCD panelmi. Keď chcete využívať najmodernejšie funkcie prehrávačov, vrelo odporúčame LCD panely.
Nezabudnite si zistiť, čo všetko dokáže Váš prehrávač zobraziť na displeji.
 

Výbava

Slušný MP3 prehrávač by mal obsahovať aj zaujímavú výbavu. Pokiaľ vyberáte prehrávač s batériami, nemali by v balení chýbať. Ďalej by bolo dobré, keby príslušenstvo prehrávača obsahovalo CD s ovládačmi na počítač, slúchadla, nabíjačku a určite by nemala chýbať príručka pre užívateľa.
 
Športové prehrávače by mali obsahovať taštičku na prehrávač alebo aspoň šnúrku na krk.
 

Záver

MP3 prehrávač je veľmi dobrým spoločníkom pri odpočinku, športe alebo cestovaní. Jeho výber by ste nemali podceniť a nezabudnite zvážiť rôzne faktory, ako sú spôsob používania, funkcie, veľkosť pamäti, výbava.
 
Nie je možné jednoznačne povedať, ktorý prehrávač je najlepší, pretože každému vyhovuje niečo iné. Pokiaľ pred výberom zvážite pre a proti, rozhodne si vyberete ten pravý prístroj.
 
Autor: Jakub Kaleta, eMag.cz
 
Porovnať mp3 a mp4 prehrávače